Comunitatea vampirilor online
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Daca va plac vampirii si chestiile supranaturale trebuie sa intrati aici
 
AcasaGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Episode 11 By the Light of the Moon
Top zece personalități despre care se crede că nu au murit I_icon_minitimeVin Dec 10, 2010 3:12 am Scris de Vivian

» Defecte
Top zece personalități despre care se crede că nu au murit I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:44 am Scris de Vivian

» Calitati
Top zece personalități despre care se crede că nu au murit I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:44 am Scris de Vivian

» Filme cu Ian Somerhalder
Top zece personalități despre care se crede că nu au murit I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:43 am Scris de Vivian

» Biografia
Top zece personalități despre care se crede că nu au murit I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:42 am Scris de Vivian

» Discutii despre carte
Top zece personalități despre care se crede că nu au murit I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:08 am Scris de Vivian

» Discutii despre carte
Top zece personalități despre care se crede că nu au murit I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:07 am Scris de Vivian

» Discutii despre carte
Top zece personalități despre care se crede că nu au murit I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:06 am Scris de Vivian

» Discutii despre carte
Top zece personalități despre care se crede că nu au murit I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:06 am Scris de Vivian

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit
Bine ati venit pe Forumul Haretistilor
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa Forumul focsanenilor pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa Comunitatea vampirilor online pe site-ul dvs. de bookmarking social
Top postatori
Vivian (464)
Top zece personalități despre care se crede că nu au murit I_vote_lcapTop zece personalități despre care se crede că nu au murit I_voting_barTop zece personalități despre care se crede că nu au murit I_vote_rcap 
DaIeNuSh (12)
Top zece personalități despre care se crede că nu au murit I_vote_lcapTop zece personalități despre care se crede că nu au murit I_voting_barTop zece personalități despre care se crede că nu au murit I_vote_rcap 
alina (2)
Top zece personalități despre care se crede că nu au murit I_vote_lcapTop zece personalități despre care se crede că nu au murit I_voting_barTop zece personalități despre care se crede că nu au murit I_vote_rcap 
condrea (1)
Top zece personalități despre care se crede că nu au murit I_vote_lcapTop zece personalități despre care se crede că nu au murit I_voting_barTop zece personalități despre care se crede că nu au murit I_vote_rcap 
lili (1)
Top zece personalități despre care se crede că nu au murit I_vote_lcapTop zece personalități despre care se crede că nu au murit I_voting_barTop zece personalități despre care se crede că nu au murit I_vote_rcap 
Daniela (1)
Top zece personalități despre care se crede că nu au murit I_vote_lcapTop zece personalități despre care se crede că nu au murit I_voting_barTop zece personalități despre care se crede că nu au murit I_vote_rcap 
uploader_site (1)
Top zece personalități despre care se crede că nu au murit I_vote_lcapTop zece personalități despre care se crede că nu au murit I_voting_barTop zece personalități despre care se crede că nu au murit I_vote_rcap 
shireata (1)
Top zece personalități despre care se crede că nu au murit I_vote_lcapTop zece personalități despre care se crede că nu au murit I_voting_barTop zece personalități despre care se crede că nu au murit I_vote_rcap 
sslaziobyteo (1)
Top zece personalități despre care se crede că nu au murit I_vote_lcapTop zece personalități despre care se crede că nu au murit I_voting_barTop zece personalități despre care se crede că nu au murit I_vote_rcap 
danusza (1)
Top zece personalități despre care se crede că nu au murit I_vote_lcapTop zece personalități despre care se crede că nu au murit I_voting_barTop zece personalități despre care se crede că nu au murit I_vote_rcap 
Cuvinte-cheie

 

 Top zece personalități despre care se crede că nu au murit

In jos 
AutorMesaj
Vivian
Admin
Admin
Vivian


Numarul mesajelor : 464
Localizare : RO
Data de inscriere : 09/09/2008

Top zece personalități despre care se crede că nu au murit Empty
MesajSubiect: Top zece personalități despre care se crede că nu au murit   Top zece personalități despre care se crede că nu au murit I_icon_minitimeVin Sept 04, 2009 6:21 am

Se crede că unele persoane au preferat să-și însceneze moartea și să-și inventeze o nouă identitate din diverse motive.

Cadavrele altor persoane nu au fost găsite niciodată.

10. Alexandru I al Rusiei (23.12.1777 – 19.11.1825)

În 1825 Alexandru I se afla într-o călătorie în Crimeea când a răcit, iar mai târziu a făcut tifos și a murit. I s-a făcut o înmormântare cu sicriul închis. Datorită morții sale bruște, mulți au crezut că a fost de fapt o înscenare. Unii spun că a vrut să renunțe la tron și avea nevoie de acoperire în acest sens. Alții cred că și-a luat numele Feodor Kuzmich și a devenit pustnic. În 1925 mormântul lui a fost deschis și nu a fost găsit niciun cadavru.

9. Prințesa Diana (01.07.1961 – 31.08.1997)
Prințesa Diana și presupusul ei iubit, Dodi Al-Fayed , au murit într-un accident după ce mașina în care se aflau s-a izbit de un tunel în Paris, în încercarea de a scăpa de paparazzi. Mulți cred că Lady Di a murit, având în vedere că peste 2.5 milioane de oameni au privit înmormântarea ei, dar alții care au văzut fotografii cu “ea” într-un scaun cu rotile spun că era însărcinată cu copilul lui Dodi și și-a înscenat moartea.

8. Jim Morrison (08.12.1943 – 03.07.1971)
Frontman-ul trupei The Doors a fost găsit mort în baia apartamentului său. Pentru că n-au fost semne de asasinat, nu s-au făcut investigații, iar certificatul lui de deces spune că ar fi murit de atac de cord. Nimeni nu știe de fapt care a fost cauza care i-a adus sfârșitul, chiar dacă există speculații că ar fi fost de vină drogurile. Unele persoane spun că înainte de toate astea l-ar fi văzut la aeroport părând că vrea să fugă.

7. D.B. Cooper (Dispărut la 24.11.1971)
D.B. Cooper a fost un criminal care a deturnat un avion și a cerut 200 de mii de dolari în schimb. După ce i-a primit s-a aruncat cu parașuta și de atunci nu a mai fost văzut niciodată. Nu există nicio dovadă că este viu sau mort. Unii cred că e încă viu și se ascunde.

6. Amelia Earhart (24.07.1897 – declarată moartă la 05.01.1939)
Amelia Earhart a fost prima femeie care a pilotat singură în Oceanul Atlantic. În 1937 a plecat să traverseze Pacificul, dar a dispărut în timp ce zbura deasupra Insulei Howland. Unii cred că îi spiona pe japonezi și a fost prinsă și executată după ce avionul ei s-a prăbușit. Alții au declarat că au văzut-o în Japonia unde și-a luat o nouă identitate.

5. Adolf Hitler (20.04.1889 – 30.04.1945)
Hitler s-a sinucis împreună cu soția lui și a fost înmormântat într-o locație secretă. A fost deshumat și i s-a aruncat cenușa în râul Elba. Stalin susține că Hitler a vrut să fugă în Argentina sau Spania, în timp ce alții cred că germanii l-au ascuns într-un loc subteran.

4. Michael Jackson (29.08.1958 – 25.06.2009)
Au fost zeci de speculații în privința morții sale și misterul rămâne până astăzi, având în vedere că înmormântarea corpului său s-a amânat foarte mult. Nimeni nu știe exact ce s-a întâmplat cu el. Unii cred că nu a murit, motiv pentru care au și pus pe net un filmuleț în care se pretinde că the king of pop ar fi viu.

3. Tupac Shakur (16.06.1971 – 13.09.1996)
Chiar și în ziua de azi moartea rapper-ului Tupac e un mister. Se spune că ar fi fost împușcat, însă mulți îl suspectează că ar fi viu datorită faptului că după moartea sa au fost lansate 8 albume și a unor versuri în care cineva îl împușcă după care învie. Au apărut chiar fotografii cu el bând într-un bar post-mortem

2. Ducesa Anastasia (18.07.1901 – 17.07.1918)
Ea și familia ei au fost asasinați de către bolșevici. Trupurile lor au fost apoi arse, însă nu s-au găsit urmele ADN-ului Anastasiei. Mulți cred că a reușit cumva să scape și pentru că nu există o probă a morții sale, anumite femei s-au dat drept ea.

1. Elvis Presley (08.01.1935 – 16.08.1977)
Sunt unele persoane care cred cu tărie că Elvis nu a murit și că în coșciugul său s-ar afla o figură de ceară. Alții cred că i-ar fi convenit să-și însceneze moartea fiindcă avea o legătură cu Mafia. Alți oameni spun că l-au văzut în mai multe locuri din Tennessee.
Sus In jos
http://vampire.lovelyforum.net
 
Top zece personalități despre care se crede că nu au murit
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» 10 lucruri pe care nu le stiai despre Robert Pattinson
» Despre voi...
» Despre autor
» Despre gimnastica

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Comunitatea vampirilor online :: DIVERSE :: DIVERSE-
Mergi direct la: