Comunitatea vampirilor online
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Daca va plac vampirii si chestiile supranaturale trebuie sa intrati aici
 
AcasaGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Episode 11 By the Light of the Moon
De la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_icon_minitimeVin Dec 10, 2010 3:12 am Scris de Vivian

» Defecte
De la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:44 am Scris de Vivian

» Calitati
De la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:44 am Scris de Vivian

» Filme cu Ian Somerhalder
De la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:43 am Scris de Vivian

» Biografia
De la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:42 am Scris de Vivian

» Discutii despre carte
De la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:08 am Scris de Vivian

» Discutii despre carte
De la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:07 am Scris de Vivian

» Discutii despre carte
De la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:06 am Scris de Vivian

» Discutii despre carte
De la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:06 am Scris de Vivian

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit
Bine ati venit pe Forumul Haretistilor
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa Forumul focsanenilor pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa Comunitatea vampirilor online pe site-ul dvs. de bookmarking social
Top postatori
Vivian (464)
De la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_vote_lcapDe la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_voting_barDe la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_vote_rcap 
DaIeNuSh (12)
De la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_vote_lcapDe la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_voting_barDe la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_vote_rcap 
alina (2)
De la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_vote_lcapDe la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_voting_barDe la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_vote_rcap 
condrea (1)
De la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_vote_lcapDe la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_voting_barDe la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_vote_rcap 
lili (1)
De la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_vote_lcapDe la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_voting_barDe la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_vote_rcap 
Daniela (1)
De la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_vote_lcapDe la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_voting_barDe la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_vote_rcap 
uploader_site (1)
De la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_vote_lcapDe la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_voting_barDe la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_vote_rcap 
shireata (1)
De la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_vote_lcapDe la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_voting_barDe la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_vote_rcap 
sslaziobyteo (1)
De la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_vote_lcapDe la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_voting_barDe la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_vote_rcap 
danusza (1)
De la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_vote_lcapDe la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_voting_barDe la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_vote_rcap 
Cuvinte-cheie

 

 De la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate

In jos 
AutorMesaj
Vivian
Admin
Admin
Vivian


Numarul mesajelor : 464
Localizare : RO
Data de inscriere : 09/09/2008

De la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate Empty
MesajSubiect: De la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate   De la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate I_icon_minitimeJoi Feb 12, 2009 7:08 am

Șoferii care isi parcheaza masinile in locuri nepermise vor avea de alergat ca sa si le recupereze. În perioada urmatoare, politistii si reprezentantii Directiei de Dezvoltare Servicii Publice (DDSP) din cadrul Primariei Focsani, vor stabili zonele in care autovehiculele nu au voie sa stationeze. „Vizate sint masinile stationate in apropierea intersectiilor, acolo unde se creeaza blocaje, in zona trecerilor de pietoni, unde o masina oprita ar putea reduce vi-zibilitatea pietonilor, dar si in zona Pietei Moldovei, Talcioc, deoarece in aceste zone se produc destul de des aglomeratii in trafic. În oras sint probleme cu masinile oprite neregulamentar si indicat ar fi ca oamenii sa inteleaga acest lucru“, a explicat subcomi-sarul Catalin Stegarescu, seful Politiei municipiului Focsani.
Masinile care vor fi gasite oprite in locuri nepermise, scoase la vinzare sau abandonate pe strada, vor fi ridicate si duse intr-un loc special amenajat de pe centura. Șoferii vor plati o sanctiune contraventionala in valoare de 60 de lei si se vor alege cu doua puncte de penalizare.
Directorul DDSP, Sirbu Filipache, a declarat ca potrivit unei hotariri de Consiliu Local, aprobata anul trecut, masinile parcate neregulamentar si cele abandonate pe domeniul public pot fi ridicate si depozitate in locuri special amenajate. Cum administratia locala nu detinea utilaje si nici un spatiu special, actiunea de ridicare, transportare si depozitare a masinilor a fost scoasa la licitatie, pe SEAP. La licitatie s-a inscris o singura firma, care va efectua astfel de activitati incepind cu data de 1 martie.
Pentru fiecare masina ridicata, societatea percepe un tarif de aproximativ 300 de lei, 20 la suta din aceasta suma urmind sa intre in conturile primariei. „Poli-tistii vor monta semne aditionale la semnele de circulatie, pe care vor fi trecute informatii privind numele si numarul de telefon al firmei care ridica autoturismele parcate nere-gulamentar sau abandonate pe domeniul public. Firma, care are sediul pe soseaua de centura, detine masini de ridicat, platforma si spatiu de depozitare. Ea poarta raspunderea daca cineva deschide proces in instanta sau daca vreo masina este zgiriata. Agentul de politie merge cu reprezentantii firmei si el stabileste care masini pot fi ridicate si care nu“, a spus Filipache. Acesta a adaugat ca, anul trecut, au fost identificate aproximativ 100 de masini abandonate pe domeniul public, din care doar 10 au fost ridicate.
Sus In jos
http://vampire.lovelyforum.net
 
De la 1 martie: Masinile oprite in locuri nepermise vor fi ridicate
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Jobs- Cereri locuri de munca
» Jobs- Oferte locuri de munca

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Comunitatea vampirilor online :: DIVERSE :: DIVERSE-
Mergi direct la: