Comunitatea vampirilor online
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Daca va plac vampirii si chestiile supranaturale trebuie sa intrati aici
 
AcasaGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Episode 11 By the Light of the Moon
Elemente importante la un interviu. I_icon_minitimeVin Dec 10, 2010 3:12 am Scris de Vivian

» Defecte
Elemente importante la un interviu. I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:44 am Scris de Vivian

» Calitati
Elemente importante la un interviu. I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:44 am Scris de Vivian

» Filme cu Ian Somerhalder
Elemente importante la un interviu. I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:43 am Scris de Vivian

» Biografia
Elemente importante la un interviu. I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:42 am Scris de Vivian

» Discutii despre carte
Elemente importante la un interviu. I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:08 am Scris de Vivian

» Discutii despre carte
Elemente importante la un interviu. I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:07 am Scris de Vivian

» Discutii despre carte
Elemente importante la un interviu. I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:06 am Scris de Vivian

» Discutii despre carte
Elemente importante la un interviu. I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:06 am Scris de Vivian

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit
Bine ati venit pe Forumul Haretistilor
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa Forumul focsanenilor pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa Comunitatea vampirilor online pe site-ul dvs. de bookmarking social
Top postatori
Vivian (464)
Elemente importante la un interviu. I_vote_lcapElemente importante la un interviu. I_voting_barElemente importante la un interviu. I_vote_rcap 
DaIeNuSh (12)
Elemente importante la un interviu. I_vote_lcapElemente importante la un interviu. I_voting_barElemente importante la un interviu. I_vote_rcap 
alina (2)
Elemente importante la un interviu. I_vote_lcapElemente importante la un interviu. I_voting_barElemente importante la un interviu. I_vote_rcap 
condrea (1)
Elemente importante la un interviu. I_vote_lcapElemente importante la un interviu. I_voting_barElemente importante la un interviu. I_vote_rcap 
lili (1)
Elemente importante la un interviu. I_vote_lcapElemente importante la un interviu. I_voting_barElemente importante la un interviu. I_vote_rcap 
Daniela (1)
Elemente importante la un interviu. I_vote_lcapElemente importante la un interviu. I_voting_barElemente importante la un interviu. I_vote_rcap 
uploader_site (1)
Elemente importante la un interviu. I_vote_lcapElemente importante la un interviu. I_voting_barElemente importante la un interviu. I_vote_rcap 
shireata (1)
Elemente importante la un interviu. I_vote_lcapElemente importante la un interviu. I_voting_barElemente importante la un interviu. I_vote_rcap 
sslaziobyteo (1)
Elemente importante la un interviu. I_vote_lcapElemente importante la un interviu. I_voting_barElemente importante la un interviu. I_vote_rcap 
danusza (1)
Elemente importante la un interviu. I_vote_lcapElemente importante la un interviu. I_voting_barElemente importante la un interviu. I_vote_rcap 
Cuvinte-cheie

 

 Elemente importante la un interviu.

In jos 
AutorMesaj
Vivian
Admin
Admin
Vivian


Numarul mesajelor : 464
Localizare : RO
Data de inscriere : 09/09/2008

Elemente importante la un interviu. Empty
MesajSubiect: Elemente importante la un interviu.   Elemente importante la un interviu. I_icon_minitimeJoi Oct 16, 2008 7:13 am

Elemente importante la un interviu.
Sa aduci intotdeauna un carnet de notite, nu neaparat o servieta, unde sa incluzi mai multe copii dupa CV si orice altceva ce ilustreaza experienta ta profesionala. Daca mergi pentru un job care necesita creativitatea voastra, ca de exemplu marketing sau vanzari, poti reliefa experiente anterioare sau reclame la care ati contribuit in conceptie sau orice alt produs pe care ati incercat sa-l vindeti –ceva care sa poata fi aratat. Este foarte indicata o afirmatie de genul “Prefer sa va arat ceea ce am facut, nu doar sa va spun “.

CUM SA TE IMBRACI pentru un INTERVIU.

Pentru orice profesie, cand te duci la interviu, trebuie sa te imbraci intr-un mod conservator, pentru ca nu stii niciodata pe cine intalnesti. Si chiar daca tu crezi ca e o companie care opereaza si in sistemul part-time, trebuie sa te imbraci intotdeauna in costum.

Barbatii ar trebui sa poarte un costum in culori sobre, albastru inchis sau gri petrol. Poate fi in dungi, dar trebuie sa fie suficient de conservator. Nu trebuie sa fie scump, dar costumul trebuie sa fie bine proportionat. In general, barbatii ar trebui sa poarte o camasa alba, o cravata conservatoare, sosete si pantofi de culoare inchisa.

Un ceas sau inel sunt absolut acceptabile, dar recomandam barbatilor sa nu poarte foarte multe bijuterii. Au fost multe pareri impartite daca barbatii sa poarte cercel la un interviu. In general, spunem ca poate fi acceptabil dupa ce ai fost acceptat in post si nu in timpul interviului. Daca cercelul reprezinta ceva foarte important pentru tine, atunci trebuie sa te duci la interviurile firmelor unde acesta face parte din cultura organizationala.

Nu e obligatoriu sa ai parul foarte scurt, dar cu siguranta acesta trebuie sa arate curat, pieptanat si ingrijit pentru ca vrei sa creezi o impresie buna cand intri in sala.

Femeile ar trebui si ele sa poarte costume inchise la culoare. Insa ele au mai multe optiuni. Ele pot purta bluze colorate. Fusta credem ca ar trebui sa fie lunga sau putin peste genunchi, dar fara mini. Ele ar trebui sa aiba ciorapi si tocuri medii. Si din nou, ele trebuie sa arate profesional. Bijuteriile trebuie purtate cu moderatie. Daca femeile intentioneaza sa poarte cercei, trebuie sa aiba dimensiuni reduse. Parul sa fie spalat si pieptanat, iar daca e foarte lung, sa fie prins fie in coc sau la spate, pentru a face vizibila fata si ochii si sa nu fie tentate sa se joace cu acestea daca devin nervoase. Atunci va puteti concentra asupra iinterviului. Un interviu nu e o buna ocazie sa probati o noua pereche de pantofi sau un costum nou pentru ca veti incheia prin a fi distrase in timpul interviului.

Unii oameni nu-si rezerva timp pentru a arata bine. Detalii pentru un barbat: un guler strans proaspat calcat –pentru ca unde se uita intervievatorul timp de 30 de minute? La fata ta si la linia gulerului. Un guler sifonat sau cu pete transmite un mesaj clar, la fel ca restul tinutei, incluzand perierea pantofilor. Aceste lucruri sunt elementare.

As spune ca imbracamintea trebuie sa reflecte tipul de companie pentru care aveti interviul. Unii angajatori sunt mult prea conservatori si, cel putin cu interviul initial, este intotdeauna bine sa mizezi pe conservatorism. Tonurile standard de albastru sau gri nu sunt ofensive. Culorile tipatoare va scot in evidenta, dar pot ofensa un intervievator care se uita la tine si din perspectiva imaginii.


CAND SA SOSESTI LA INTERVIU.

Acorda-ti suficient de mult timp pentru a ajunge la interviu. Ajungi acolo cu cel putin 15-20 de minute inainte. Sunt oameni care ar putea ajunge la un interviu, in timpul unei furtuni de zapada de exemplu, cu doua minute inainte de inceperea acestuia. Acestia vin de la ger intr-un interviu cu o mana ce are o temperatura de aproximativ 32 de grade si transmit un fior neplacut la strangerea de mana a intervievatorului. Deci ajungeti in timp si relaxati-va, incalziti-va, adunati-va si pregatiti-va pentru orice, in special aveti in vedere traficul aglomerat.


Sus In jos
http://vampire.lovelyforum.net
 
Elemente importante la un interviu.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cele mai intalnite 109 intrebari la un Interviu
» 5 modalitati pentru a salva un interviu pierdut
» Geoana va include in programul sau elemente din programul lui Antonescu

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Comunitatea vampirilor online :: DIVERSE :: JOBS-
Mergi direct la: