Comunitatea vampirilor online
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Daca va plac vampirii si chestiile supranaturale trebuie sa intrati aici
 
AcasaGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Episode 11 By the Light of the Moon
Vraji de dragoste I_icon_minitimeVin Dec 10, 2010 3:12 am Scris de Vivian

» Defecte
Vraji de dragoste I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:44 am Scris de Vivian

» Calitati
Vraji de dragoste I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:44 am Scris de Vivian

» Filme cu Ian Somerhalder
Vraji de dragoste I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:43 am Scris de Vivian

» Biografia
Vraji de dragoste I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:42 am Scris de Vivian

» Discutii despre carte
Vraji de dragoste I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:08 am Scris de Vivian

» Discutii despre carte
Vraji de dragoste I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:07 am Scris de Vivian

» Discutii despre carte
Vraji de dragoste I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:06 am Scris de Vivian

» Discutii despre carte
Vraji de dragoste I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:06 am Scris de Vivian

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit
Bine ati venit pe Forumul Haretistilor
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa Forumul focsanenilor pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa Comunitatea vampirilor online pe site-ul dvs. de bookmarking social
Top postatori
Vivian (464)
Vraji de dragoste I_vote_lcapVraji de dragoste I_voting_barVraji de dragoste I_vote_rcap 
DaIeNuSh (12)
Vraji de dragoste I_vote_lcapVraji de dragoste I_voting_barVraji de dragoste I_vote_rcap 
alina (2)
Vraji de dragoste I_vote_lcapVraji de dragoste I_voting_barVraji de dragoste I_vote_rcap 
condrea (1)
Vraji de dragoste I_vote_lcapVraji de dragoste I_voting_barVraji de dragoste I_vote_rcap 
lili (1)
Vraji de dragoste I_vote_lcapVraji de dragoste I_voting_barVraji de dragoste I_vote_rcap 
Daniela (1)
Vraji de dragoste I_vote_lcapVraji de dragoste I_voting_barVraji de dragoste I_vote_rcap 
uploader_site (1)
Vraji de dragoste I_vote_lcapVraji de dragoste I_voting_barVraji de dragoste I_vote_rcap 
shireata (1)
Vraji de dragoste I_vote_lcapVraji de dragoste I_voting_barVraji de dragoste I_vote_rcap 
sslaziobyteo (1)
Vraji de dragoste I_vote_lcapVraji de dragoste I_voting_barVraji de dragoste I_vote_rcap 
danusza (1)
Vraji de dragoste I_vote_lcapVraji de dragoste I_voting_barVraji de dragoste I_vote_rcap 
Cuvinte-cheie

 

 Vraji de dragoste

In jos 
AutorMesaj
Vivian
Admin
Admin
Vivian


Numarul mesajelor : 464
Localizare : RO
Data de inscriere : 09/09/2008

Vraji de dragoste Empty
MesajSubiect: Vraji de dragoste   Vraji de dragoste I_icon_minitimeMier Sept 24, 2008 11:33 pm

Cate dintre noi nu am fost in situatia de a ne dori atat de mult sa intalnim persoana potrivita , sau sa-l facem pe cel pe care am pus ochii sa se indragosteasca de noi, sau pe cel ce ne-a parasit sa se intoarca in viata noastra. Dragostea nu este cel mai usor lucru din lume dar este cel mai frumos, si cu totii ne dorim s-o intalnim. Dar ce faci atunci cand intarzie sa apara?

Intr-o zi mergi pe strada si vezi un anunt pe un stalp cu un numar de telefon al unei oarecare vrajitoare, ce iti promite si iubire, si bani si fericire. Si anuntul asta a picat exat atunci cand trebuia, cand tu incepusei sa-ti perzi speranta de a mai intalni vreodata dragostea.

Probabil toti ne-am pus intrebarea asta la un moment dat: Fuctioneaza vrajile sau nu? Nimeni nu stie insa cu adevarat caci pana la urma, cine poate spune daca, atunci cand s-a adeverit ceva, a fost datorita vrajii sau numai o coincidenta? Dar ce frumos ar fi daca ar fi adevarat, nu? Si totodata, ce urat...

Se spune ca nici o vraja nu poate prelua controlul asupra liberului arbitru si asupra vointei umane. Altii spun ca nu este nevoie de vraji, deoarece atunci cand iti doresti cu adevarat ceva, si crezi cu putere ca o sa se intample, credinta influenteaza starea lucrurilor in favoarea ta, facand ca ceea ce iti doresti sa devina realitate. Si n-ar fi asta o alta explicatie? Adica daca ai ajuns sa apelezi la vrajitoare inseamna ca iti doresti foarte mult, si crezand in magia respectiva crezi implicit ca se va adeveri. Si uite asa universul devine constient de dorinta ta si abra-ca-dabra hocus-pocus, se intampla. De-ar fi totul atat de simplu, oare ar mai trebui sa imi pun intrebarile astea acum?

Mai ramane o problema. Una de etica. Presupunem ca ar functiona, ca doamna vrajitoare respectabila, ar amesteca ea acolo niste ingrediente misterioase si ne-ar oferi licoarea magica – solutia tuturor problemelor noastre. Ar fi corect sa o acceptam? Oricat de insetati de dragoste am fi, avem noi dreptul sa luam controlul asupra vointei altei persoane? Suntem noi indreptatiti sa facem pe altcineva sa sufere?

Si atunci, ce l-ar impiedica pe altul sa apeleze si el la magie si sa-ti faca acelasi lucru tie? O sa te duci din nou la doamna cu licorile magice si o sa ceri o alta potiune care s-o anuleze pe aceasta. Si uite asa, lumea se va invarti in jurul vrajilor, oamenii vor fi absolviti de orice responsabilitate iar vrajitoarele se vor imbogati si ne vor conduce pe toti. Interesanta perspectiva asupra lumii, nu?

Si o ultima intrebare... daca sunt ele atotputernice si pot prelua controlul asupra vointei umane, naturii si destinului, de ce nu sunt ele tinere, frumoase, bogate si fericite, si de ce doamna vrajitoare mai trebuie sa te convinga pe tine sa cumperi potiunea rspectiva de la ea? “O sa-ti dau eu, maica, acum, o licoare, si o sa vezi cum o sa se intoarca la tine si n-o sa te mai parareasca niciodata. Iti promite eu! Dragoste vesnica, nu alta...”
Sus In jos
http://vampire.lovelyforum.net
 
Vraji de dragoste
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Dragoste sau sex?
» Prima dragoste
» Titanic (1997) Dragoste, drama romance

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Comunitatea vampirilor online :: DIVERSE :: EROTICA-
Mergi direct la: