Comunitatea vampirilor online
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Daca va plac vampirii si chestiile supranaturale trebuie sa intrati aici
 
AcasaGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Episode 11 By the Light of the Moon
Ce nu știați despre detergenți I_icon_minitimeVin Dec 10, 2010 3:12 am Scris de Vivian

» Defecte
Ce nu știați despre detergenți I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:44 am Scris de Vivian

» Calitati
Ce nu știați despre detergenți I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:44 am Scris de Vivian

» Filme cu Ian Somerhalder
Ce nu știați despre detergenți I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:43 am Scris de Vivian

» Biografia
Ce nu știați despre detergenți I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:42 am Scris de Vivian

» Discutii despre carte
Ce nu știați despre detergenți I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:08 am Scris de Vivian

» Discutii despre carte
Ce nu știați despre detergenți I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:07 am Scris de Vivian

» Discutii despre carte
Ce nu știați despre detergenți I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:06 am Scris de Vivian

» Discutii despre carte
Ce nu știați despre detergenți I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:06 am Scris de Vivian

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit
Bine ati venit pe Forumul Haretistilor
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa Forumul focsanenilor pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa Comunitatea vampirilor online pe site-ul dvs. de bookmarking social
Top postatori
Vivian (464)
Ce nu știați despre detergenți I_vote_lcapCe nu știați despre detergenți I_voting_barCe nu știați despre detergenți I_vote_rcap 
DaIeNuSh (12)
Ce nu știați despre detergenți I_vote_lcapCe nu știați despre detergenți I_voting_barCe nu știați despre detergenți I_vote_rcap 
alina (2)
Ce nu știați despre detergenți I_vote_lcapCe nu știați despre detergenți I_voting_barCe nu știați despre detergenți I_vote_rcap 
condrea (1)
Ce nu știați despre detergenți I_vote_lcapCe nu știați despre detergenți I_voting_barCe nu știați despre detergenți I_vote_rcap 
lili (1)
Ce nu știați despre detergenți I_vote_lcapCe nu știați despre detergenți I_voting_barCe nu știați despre detergenți I_vote_rcap 
Daniela (1)
Ce nu știați despre detergenți I_vote_lcapCe nu știați despre detergenți I_voting_barCe nu știați despre detergenți I_vote_rcap 
uploader_site (1)
Ce nu știați despre detergenți I_vote_lcapCe nu știați despre detergenți I_voting_barCe nu știați despre detergenți I_vote_rcap 
shireata (1)
Ce nu știați despre detergenți I_vote_lcapCe nu știați despre detergenți I_voting_barCe nu știați despre detergenți I_vote_rcap 
sslaziobyteo (1)
Ce nu știați despre detergenți I_vote_lcapCe nu știați despre detergenți I_voting_barCe nu știați despre detergenți I_vote_rcap 
danusza (1)
Ce nu știați despre detergenți I_vote_lcapCe nu știați despre detergenți I_voting_barCe nu știați despre detergenți I_vote_rcap 
Cuvinte-cheie

 

 Ce nu știați despre detergenți

In jos 
AutorMesaj
Vivian
Admin
Admin
Vivian


Numarul mesajelor : 464
Localizare : RO
Data de inscriere : 09/09/2008

Ce nu știați despre detergenți Empty
MesajSubiect: Ce nu știați despre detergenți   Ce nu știați despre detergenți I_icon_minitimeVin Sept 11, 2009 10:47 pm

Pentru rufele albe se recomandă produsele sub formă de pudră.
Pentru a fi eficienți, detergenții se păstrează în condiții speciale și trebuie folosiți conform indicațiilor producătorului. Specialiștii revistei Lumea femeilor vă spun ce mai trebuie să știți despre aceste produse de curățare.
√ Nu depozitați detergenții în baie, deoarece umiditatea și variațiile de temperatură nu le sunt deloc favorabile. Condițiile ideale de păstrare sunt spațiile uscate și reci;
√ Detergenții au și ei termen de valabilitate. În condițiile în care nu sunt depozitați corect, calitatea lor se poate deteriora drastic;
√ Detergenții lichizi nu conțin agent de înălbire. Acest lucru este imposibil de realizat tehnologic din cauza faptului că acești agenți nu se pot stabiliza în lichid;
√ Detergenții pudră sunt mai eficienți pentru spălarea rufelor albe decât cei lichizi, datorită conținutului de agenți de înălbire. Însă, din punct de vedere ecologic, detergenții pudră au efecte mai nocive asupra mediului decât cei lichizi;

Folosiți cantitatea indicată pe ambalaj
√ Pentru rezultate cât mai eficiente, urmați sfatul producătorilor în ceea ce privește dozajul. Citiți eticheta de pe ambalaj și folosiți gramajul corect la cantitatea de rufe pe care o spălați;
√ Folosiți, și în cazul detergenților compacți, cantitatea recomandată de producător, chiar dacă pare foarte mică. În proporții mai mari, dăunează mediului.
Sus In jos
http://vampire.lovelyforum.net
 
Ce nu știați despre detergenți
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Despre voi...
» Despre autor
» Despre fotbal
» Despre gimnastica
» Despre pescuit

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Comunitatea vampirilor online :: DIVERSE :: DIVERSE-
Mergi direct la: