Comunitatea vampirilor online
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Daca va plac vampirii si chestiile supranaturale trebuie sa intrati aici
 
AcasaGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Episode 11 By the Light of the Moon
S-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_icon_minitimeVin Dec 10, 2010 3:12 am Scris de Vivian

» Defecte
S-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:44 am Scris de Vivian

» Calitati
S-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:44 am Scris de Vivian

» Filme cu Ian Somerhalder
S-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:43 am Scris de Vivian

» Biografia
S-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:42 am Scris de Vivian

» Discutii despre carte
S-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:08 am Scris de Vivian

» Discutii despre carte
S-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:07 am Scris de Vivian

» Discutii despre carte
S-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:06 am Scris de Vivian

» Discutii despre carte
S-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:06 am Scris de Vivian

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit
Bine ati venit pe Forumul Haretistilor
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa Forumul focsanenilor pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa Comunitatea vampirilor online pe site-ul dvs. de bookmarking social
Top postatori
Vivian (464)
S-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_vote_lcapS-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_voting_barS-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_vote_rcap 
DaIeNuSh (12)
S-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_vote_lcapS-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_voting_barS-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_vote_rcap 
alina (2)
S-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_vote_lcapS-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_voting_barS-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_vote_rcap 
condrea (1)
S-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_vote_lcapS-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_voting_barS-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_vote_rcap 
lili (1)
S-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_vote_lcapS-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_voting_barS-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_vote_rcap 
Daniela (1)
S-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_vote_lcapS-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_voting_barS-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_vote_rcap 
uploader_site (1)
S-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_vote_lcapS-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_voting_barS-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_vote_rcap 
shireata (1)
S-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_vote_lcapS-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_voting_barS-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_vote_rcap 
sslaziobyteo (1)
S-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_vote_lcapS-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_voting_barS-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_vote_rcap 
danusza (1)
S-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_vote_lcapS-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_voting_barS-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_vote_rcap 
Cuvinte-cheie

 

 S-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim

In jos 
AutorMesaj
Vivian
Admin
Admin
Vivian


Numarul mesajelor : 464
Localizare : RO
Data de inscriere : 09/09/2008

S-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim Empty
MesajSubiect: S-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim   S-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim I_icon_minitimeLun Aug 31, 2009 6:14 am

Omul de știință rus Konstantin Korotkov, care ani de-a rândul s-a ocupat cu studierea efectului Kirlian a reușit să descopere cum aura, care ne înconjoară trupul în timpul vieții, dispare în momentul în care murim.
S-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim 0-177794-6304117Cu ajutorul tehnicii GDV, care măsoară nivelul energiei din corp, și a fotografiei Kirliene (wikipedia: Fotografia Kirlian constă în înregistrarea unui obiect expus într-un câmp electric de înaltă tensiune și frecvență. În imaginile astfel obținute, obiectul fotografiat este înconjurat de un halou luminos, policrom), Korotkov a reușit să surprindă momentul în care aura dispare, atunci când murim.
Astfel, potrivit site-ului life.ru, în cazul persoanelor care mor într-un mod calm, care se sting încet, aura dispare mai întâi din zona stomacului - coșul pieptului -, apoi din zona capului, urmată de zona inimii și în final de zona abdominală.
În cazul morților violente, aura "se întoarce" noaptea în trup
În cazul în care o persoană a suferit o moarte violentă, aura dispare brusc, parcă se disipează. Mai mult, timp de câteva zile, aura "se întoarce" în jurul trupului, mai ales în timpul nopții. Este vorba, bineînțeles, despre energie neconsumată, care a rămas blocată în trupul neînsuflețit și care dispare încet.
Sus In jos
http://vampire.lovelyforum.net
 
S-a descoperit cum părăsește aura trupul, atunci când murim
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cand parintii nu sunt de acord cu relatia voastra

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Comunitatea vampirilor online :: ECONOMIC / JURIDIC / CULTURAL :: STIINTA-
Mergi direct la: