Comunitatea vampirilor online
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Daca va plac vampirii si chestiile supranaturale trebuie sa intrati aici
 
AcasaGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Episode 11 By the Light of the Moon
Cazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_icon_minitimeVin Dec 10, 2010 3:12 am Scris de Vivian

» Defecte
Cazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:44 am Scris de Vivian

» Calitati
Cazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:44 am Scris de Vivian

» Filme cu Ian Somerhalder
Cazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:43 am Scris de Vivian

» Biografia
Cazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:42 am Scris de Vivian

» Discutii despre carte
Cazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:08 am Scris de Vivian

» Discutii despre carte
Cazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:07 am Scris de Vivian

» Discutii despre carte
Cazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:06 am Scris de Vivian

» Discutii despre carte
Cazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:06 am Scris de Vivian

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit
Bine ati venit pe Forumul Haretistilor
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa Forumul focsanenilor pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa Comunitatea vampirilor online pe site-ul dvs. de bookmarking social
Top postatori
Vivian (464)
Cazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_vote_lcapCazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_voting_barCazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_vote_rcap 
DaIeNuSh (12)
Cazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_vote_lcapCazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_voting_barCazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_vote_rcap 
alina (2)
Cazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_vote_lcapCazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_voting_barCazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_vote_rcap 
condrea (1)
Cazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_vote_lcapCazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_voting_barCazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_vote_rcap 
lili (1)
Cazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_vote_lcapCazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_voting_barCazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_vote_rcap 
Daniela (1)
Cazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_vote_lcapCazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_voting_barCazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_vote_rcap 
uploader_site (1)
Cazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_vote_lcapCazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_voting_barCazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_vote_rcap 
shireata (1)
Cazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_vote_lcapCazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_voting_barCazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_vote_rcap 
sslaziobyteo (1)
Cazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_vote_lcapCazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_voting_barCazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_vote_rcap 
danusza (1)
Cazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_vote_lcapCazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_voting_barCazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_vote_rcap 
Cuvinte-cheie

 

 Cazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud

In jos 
AutorMesaj
Vivian
Admin
Admin
Vivian


Numarul mesajelor : 464
Localizare : RO
Data de inscriere : 09/09/2008

Cazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud Empty
MesajSubiect: Cazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud   Cazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud I_icon_minitimeMar Ian 06, 2009 8:13 am

Certificatul de cazier fiscal se poate elibera de la 1 ianuarie 2009 nu numai de catre Finantele Publice judetene, ci si de administratiile financiare municipale, dupa cum informeaza Ministerul Finantelor Publice. Ca urmare a intrarii in vigoare a legii privind organizarea si functionarea cazierului fiscal, acestea devin unitati teritoriale competente pentru gestionarea cazierului fiscal. Practic, contribuabilii vrinceni pot obtine aceste documente atit de la Directia Generala a Finantelor Publice Vrancea, de la Administratia Financiara Focsani, cit si de la Administratia Financiara Municipala Adjud, care au arondate mai multe localitati limitrofe. In continuare, contribuabilii din orasele mici pot apela la nivelul judetului pentru a obtine aceste documente. Cazierul fiscal a fost introdus ca mijloc de evidenta si urmarire a disciplinei financiare a contribuabililor, în scopul prevenirii si combaterii evaziunii fiscale, dar si pentru un mai bun control al administrarii impozitelor si taxelor datorate bugetului de stat. Cazierul fiscal tine evidenta atit persoanelor fizice cit si juridice, precum si a asociatilor, actionarilor si reprezentantilor legali ai persoanelor juridice, care au savirsit fapte sanctionate de legile financiare, vamale, precum si cele care privesc disciplina financiara. Infiintarea societatilor comerciale, solicitarea inscrierii asociatilor, autorizarea exercitarii unei activitati independente, cesiunea partilor sociale sau numirea de noi reprezentanti legali sint doar citeva situatii in care intocmirea certificatului de cazier fiscal este obligatorie. Actul este valabil 30 de zile de la data emiterii si se elibereaza de indata, dupa achitarea taxei de 20 de lei. „Contribuabilii care figureaza în evidenta cazierului fiscal pot cere rectificarea datelor înscrise, daca acestea nu corespund situatiei reale ori înregistrarea lor nu s-a facut cu respectarea dispozitiilor legale. Cererea de rectificare, însotita de acte doveditoare, se adreseaza unitatii fiscale care a emis certificatul de cazier fiscal. Organele fiscale vor comunica contribuabililor modul de solutionare a cererii de rectificare în termen de 30 de zile de la data depunerii acesteia. Organele fiscale sint obligate sa verifice sustinerile contribuabililor si daca acestea constata ca în cazierul fiscal s-a facut o înregistrare gresita, iau masuri de rectificare a datelor si comunica sau elibereaza un nou certificat de cazier fiscal în locul celui contestat”, declara purtatorul de cuvint al Directiei Generale a Finantelor Publice, Gena Hutanu. De asemenea, sint acceptate si contestatii in termen de 30 de zile de la respingerea cererii de rectificare, ce vor fi solutionate in justitie, la Sectia de Contencios Administrativ. În caz de admitere a contestatiei, cazierul fiscal va fi rectificat.
Sus In jos
http://vampire.lovelyforum.net
 
Cazierul fiscal se elibereaza la Focsani si Adjud
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Comunitatea vampirilor online :: ECONOMIC / JURIDIC / CULTURAL :: ECONOMIE / JURIDIC-
Mergi direct la: