Comunitatea vampirilor online
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Daca va plac vampirii si chestiile supranaturale trebuie sa intrati aici
 
AcasaGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Episode 11 By the Light of the Moon
Cum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_icon_minitimeVin Dec 10, 2010 3:12 am Scris de Vivian

» Defecte
Cum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:44 am Scris de Vivian

» Calitati
Cum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:44 am Scris de Vivian

» Filme cu Ian Somerhalder
Cum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:43 am Scris de Vivian

» Biografia
Cum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:42 am Scris de Vivian

» Discutii despre carte
Cum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:08 am Scris de Vivian

» Discutii despre carte
Cum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:07 am Scris de Vivian

» Discutii despre carte
Cum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:06 am Scris de Vivian

» Discutii despre carte
Cum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:06 am Scris de Vivian

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit
Bine ati venit pe Forumul Haretistilor
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa Forumul focsanenilor pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa Comunitatea vampirilor online pe site-ul dvs. de bookmarking social
Top postatori
Vivian (464)
Cum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_vote_lcapCum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_voting_barCum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_vote_rcap 
DaIeNuSh (12)
Cum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_vote_lcapCum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_voting_barCum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_vote_rcap 
alina (2)
Cum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_vote_lcapCum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_voting_barCum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_vote_rcap 
condrea (1)
Cum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_vote_lcapCum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_voting_barCum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_vote_rcap 
lili (1)
Cum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_vote_lcapCum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_voting_barCum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_vote_rcap 
Daniela (1)
Cum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_vote_lcapCum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_voting_barCum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_vote_rcap 
uploader_site (1)
Cum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_vote_lcapCum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_voting_barCum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_vote_rcap 
shireata (1)
Cum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_vote_lcapCum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_voting_barCum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_vote_rcap 
sslaziobyteo (1)
Cum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_vote_lcapCum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_voting_barCum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_vote_rcap 
danusza (1)
Cum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_vote_lcapCum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_voting_barCum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_vote_rcap 
Cuvinte-cheie

 

 Cum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3

In jos 
AutorMesaj
Vivian
Admin
Admin
Vivian


Numarul mesajelor : 464
Localizare : RO
Data de inscriere : 09/09/2008

Cum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 Empty
MesajSubiect: Cum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3   Cum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3 I_icon_minitimeDum Oct 12, 2008 6:38 am

Printre milioanele de filmulețe de pe YouTube găsești și foarte multă muzică. Clipuri muzicale mai precis. Clipuri pe care le poți viziona în mod normal pe site sau... le poți extrage coloana sonoră. Adică, pe șleau, poți salva melodiile în format MP3 și le poți asculta oricând pe calculator sau pe player-ul tău MP3.

În principiu, există două modalități prin care poți salva sunetul clipurilor de pe YouTube în format MP3: cu ajutorul unui site sau folosind un program. Și o să aleg câte un exemplu din fiecare.

Metoda comodă

Ceea ce numesc eu metoda comodă este prima varianta, cea a unui site. Comodă pentru că nu trebuie să instalezi niciun program pe calculator. Există mai multe site-uri care pot salva coloana sonoră a clipurilor de pe YouTube. Unul dintre acestea este ListenToYouTube.com.

Operațiunea este cât se poate de simplă: copiezi link-ul paginii de YouTube care conține clipul (link care arată în genul http ://www. youtube. com/watch?EcX4OtLWVs), dai paste în câmpul deasupra căruia scrie Enter YouTube URL și apeși butonul Go. După aceasta trebuie să aștepți extragerea sunetului și salvarea sa în format MP3. Când s-a încheiat procesul de conversie va apărea un link de download prin care poți salva MP3-ul pe calculatorul tău.

ListenToYouTube.comclick pentru o versiune mai mareListenToYouTube.com

Este posibil să nu meargă la toate clipurile sau să nu meargă în anumite perioade. Am testat de mai multe ori ListenToYouTube.com și am întâlnit cazuri în care mergeau toate clipurile fără probleme. Alteori însă, par să fie probleme cu acest serviciu și să nu funcționeze.

Alte site-uri care pot slava sunetul clipurilor de pe YouTube în format MP3:
http://www.vid2mp3.com/
http://www.flvto.com/
http://vixy.net/

În afară de faptul că operațiunea nu este întotdeauna încununată cu succes, această metodă mai are un dezavantaj. Nu ai control asupra calității MP3-ului. De exemplu, ListenToYouTube.com, realizează codarea la doar 64kbps.

Metoda sigură

Metoda care îți oferă certitudinea conversiei și totodată îți salvează melodia la o calitate bună este cea dată de o aplicație software. Evident că și aceasta poate fi realizată de mai multe programe. Eu m-am oprit la unul gratuit și ușor de folosit. Se numește Free Studio Manager și poate fi descărcat de aici.

Programul poate realiza conversia mai multor formate audio și video, inclusiv salvarea clipurilor de pe YouTube ca MP3. În fereastra principală a aplicației dai click pe link-ul Free YouTube to MP3 Converter. Înainte de a ajunge în fereastra de conversie este posibil să-ți mai apară o fereastră care fie te invită să traduci interfața programului, fie te anunță că Free Studio Manager nu conține Spyware.

Studio Managerclick pentru o versiune mai mareFree Studio Manager

În fereastra de conversie apeși butonul Add URLs pentru a da paste link-ului de la pagina care conține clipul. În aceeași fereastră, mai jos, trebuie să selectezi directorul în care se va slava MP3-ul. Puțin și mai jos poți selecta calitatea finală a MP3-ului. Ai de ales între 96, 128, 192 și 256 kbps. De reținut că această setare are sens doar dacă sunetul clipului este și el la o calitate ridicată. Adică degeaba alegi tu 256 kbps din program daca sunetul clipului de pe YouTube este la doar 96 kbps. După ce ai făcut aceste setări, apeși butonul Download și aștepți încheierea procesului.

Studio Managerclick pentru o versiune mai mareFree Studio Manager

Înainte de a aplica acest truc trebuie să ții cont de faptul că Google nu permite, prin termenii legali, descărcarea clipurilor de pe YouTube. Chiar dacă salvarea acestor clipuri se face la scară largă, operațiunea amintită este contrară termenilor impuși de Google. Acest articol nu este o încurajare în acest sens ci are doar rol informativ.
Sus In jos
http://vampire.lovelyforum.net
 
Cum poti descarca muzica de pe youtube in format MP3
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cum poti descarca muzica de pe Trilulilu
» Muzica jazz, blues.
» Muzica hip-hop
» Muzica clasica
» Muzica electronica

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Comunitatea vampirilor online :: DIVERSE :: MUZICA-
Mergi direct la: